18.09.2018
„Dialogas apie ūkininkavimo ateitį, 2018“:

„Bayer“ pristato savo žemės ūkio ateities viziją

Įmonė, kuriai rūpi naujovės, tvari plėtra ir skaitmenizacija visų ūkininkų, vartotojų ir planetos naudai.

Monheimas, 2018 m. rugsėjo 18 d. – Renginyje, kuriame dalyvavo žemės ūkio specialistai, mokslininkai, pelno nesiekiančios valstybinės organizacijos ir pramonės ekspertai iš viso pasaulio, „Bayer“ pristatė savo šiandienę žemės ūkio ateities viziją. Taip ji dar kartą patvirtino savo atsidavimą inovacijoms, tvariai plėtrai ir skaitmeninėms technologijoms, kad būtų užtikrintas sparčiai augančios planetos populiacijos išmaitinimas nenuskurdinant pačios planetos.

„Ūkininkai yra ištroškę naujovių, kurios padėtų užauginti daugiau su mažesnėmis sąnaudomis ir padėtų užtikrinti adekvačią prieigą prie saugaus, maistingo ir prieinamo maisto“, – teigė „Bayer“ valdybos narys ir „Crop Science“ padalinio prezidentas Liam Condon savo „Dialogas apie ūkininkavimo ateitį, 2018“ pranešime.

Pirmasis stambus įmonės renginys po susijungimo, įvykusio rugpjūčio 21 dieną, „Dialogas apie ūkininkavimo ateitį“ sukvietė lyderius ir suinteresuotus asmenis iš įvairių visuomenės sričių aptarti, kaip būtų galima užtikrinti tvaresnę pasaulio apsirūpinimo maistu sistemą visų augintojų, vartotojų ir planetos naudai.

„Mūsų pasaulis susiduria su milžiniškais iššūkiais, įskaitant klimato kaitą, ribotus gamtinius išteklius ir populiacijos augimą“, – teigia L. Condon. „Mes tikime, kad žemės ūkis yra neatsiejama sprendimo dalis. Pas mus visame pasaulyje dirbantys talentingi specialistai, bendradarbiaudami su partneriais, ieško geresnių sprendimų šiems iššūkiams įveikti.“

Skaitmeninė transformacija


L. Condon pažymėjo, kad viena iš jėgų, skatinančių naujovių taikymą, yra skaitmenzacija, augintojams suteikianti visiškai naujų būdų įvertinti savo laukus bei naudotis duomenimis ir įžvalgomis priimant sumanesnius sprendimus. „Skaitmeniniai įrankiai pakeitė daugybę pramonės sričių, mes tik prisilietėme prie to, ką tai gali duoti žemės ūkiui. Nauji skaitmeniniai įrankiai ir duomenų analizė gali padėti padidinti ūkininkų veiklos našumą ir tvarumą.“

Šį mėnesį „Bayer“ padalinys „The Climate Corporation“ rinkai pristatė savo pirmaujančią pramonėje – „Climate FieldView™“ – skaitmeninę žemės ūkio platformą* Europoje. Platforma, kuria taip pat galima naudotis Jungtinėse Valstijose, Kanadoje ir Brazilijoje, leidžia ūkininkams lengvai rinkti ir vizualizuoti laukų duomenis, analizuoti ir vertinti augalų derlingumą bei valdyti sėjomainą savo laukuose pritaikant atskirų kultūrų derlingumo duomenis ir sėjos planus optimaliam derliui gauti.

Laikydamasi savo įsipareigojimo visiems ūkininkams padėti tvariu būdu gerinti veiklos našumą taikant skaitmenines priemones, „Climate FieldView“ šiuo metu tiekia smulkiems ūkininkams Indijoje atitinkamą agronominę informaciją ir konsultacijas per naują bandomąją „FarmRise™ Mobile Farm Care“ platformą. „FarmRise™“ visoje Indijoje bus pristatyta 2019 metais. Planuojama ateityje ją išplėsti ir pritaikyti Azijai, Afrikai ir Pietų Amerikai.

Inovacijos


„Climate FieldView“ skaitmeninė platforma – tik vienas pavyzdys to, kokias naujoves „Bayer“ siekia pasiūlyti ūkininkams. „Dabar turime tūkstančius darbuotojų, kurie visame pasaulyje dirba su tyrimų ir plėtros projektais, bendradarbiaudami su rinkoje pirmaujančiais ir pasižymėjusiais veisimo ir selekcijos, biologijos, chemijos ir duomenų apdorojimo sričių specialistais“, – teigia „Crop Science“ padalinio naujasis Tyrimų ir plėtros skyriaus vadovas Bob Reiter. „Esu tikras, kad jų kūrybiškumas, bendradarbiavimo dvasia ir aistra atradimams padės pasiūlyti pritaikytus sprendimus ūkininkams ir kartu plėsti mūsų verslą. Svarbiausios naujovės visada pasiekiamos bendradarbiaujant įvairioms mokslo sritims.“

2019 metais bus pristatytas „vayego™“, ant lapų ir ant dirvožemio naudojamas insekticidas, skirtas naudoti ryžių ir kukurūzų laukuose bei sodininkystėje. Tai modernus augalų apsaugos sprendimas, ūkininkams duosiantis įvairialypės naudos kontroliuojant augalus naikinančius vikšrus, kai kuriuos vabalus ir kenkėjus.

Numatomi įvairių sėklų rūšių, sukurtų atbaidyti kenkėjus, pristatymai. Kartu derinant šias sėklas su augalų apsaugos priemonėmis leis gauti didesnį derlių iš kiekvieno aro. Kelios iš tokių naujovių - antrosios kartos nuo vabzdžių apsaugotos sojų pupelės (naujoji „Intacta RR2 PROTM“ karta) ir medvilnė su „Lygus“ ir tripso kontrole. Daržovių sėklų tyrimų ir plėtros komanda taip pat pristato daugiau nei 200 naujų veislių 20-čiai augalų rūšių, skirtų suteikti augintojams ir vartotojams, kuriems jie siūlo savo produkciją, daugiau galimybių rinktis.

Tvari plėtra


Tačiau sprendžiant žemės ūkio ateities iššūkius vien technologinių naujovių nepakanka. „Siekdami iš esmės prisidėti prie Jungtinių Tautų Tvarios veiklos tikslų, turime užtikrinti, kad mūsų inovacijos būtų orientuotos ne tik į technologines naujoves, bet ir į socialinius pokyčius, kurie įtrauktų vietines bendruomenes ir skatintų iš ties tvarų, holistinį jų vystymąsi“, – teigia „Crop Science“ padalinio naujasis Žemės ūkio reikalų ir tvarios plėtros skyriaus vadovas Jesus Madrazo. „Kai galvoju apie tvarumą žemdirbystėje, visų pirma mąstau apie tai, kaip, pavyzdžiui, mes galime padėti ir smulkiesiems ūkininkams Afrikoje, ir stambiems sojų pupelių augintojams JAV ar Brazilijoje saugoti jų žemių gyvybingumą ir derlingumą, kad jie galėtų perduoti žemes savo palikuoniams dar geresnės būklės nei gavo patys“, – komentuoja Madrazo.

Įmonė taip pat pabrėžia savo įsipareigojimą griežtai užtikrinti skaidrumą. Suteikdama prieigą prie tyrimų susijusių su augalų apsaugos produktų saugumu, „Bayer“ siekia išaiškinti, kas slypi už augalų apsaugos produktų registracijos ir kaip yra tikrinamas tokių produktų saugumas. „Visuomenės pasitikėjimas mūsų darbu leidžia mums ir toliau kurti inovacijas ir mes tvirtai tikime, kad šis pasitikėjimas yra grindžiamas skaidrumu“, – teigia Madrazo.

Daugiau apie „Bayer“ modernaus žemės ūkio viziją skaitykite čia:
www.bayer.com/en/advancing-together.aspx

*Siūloma „App Store“ Prancūzijoje, Vokietijoje, Ukrainoje, Rumunijoje, Italijoje ir Ispanijoje, numatoma ateityje siūlyti programėlę ir daugiau šalių.

Kontaktinis asmuo:
Holger Elfes, tel. +49 2173 38 3270
El. paštas: holger.elfes@bayer.com

Daugiau informacijos ieškokite www.bayer.com.


Ateičiai skirti pareiškimai
Šiame pranešime spaudai gali būti ateičiai skirtų ir į ateitį orientuotų pareiškimų, teikiamų remiantis dabartinėmis „Bayer“ valdybos prielaidomis ir prognozėmis. Dėl įvairių žinomų ir nežinomų pavojų, neapibrėžtumų ir kitų veiksnių realūs rezultatai ateityje, finansinė situacija, įmonės plėtros ar veiklos rezultatai bei prognozės gali skirtis nuo pateiktų šiame pranešime. Tokie veiksniai gali apimti „Bayer“ viešuose pranešimuose aptariamus dalykus, tokių pranešimų galima rasti „Bayer“ svetainėje www.bayer.com. Įmonė neprisiima jokios atsakomybės dėl šių ateičiai skirtų pranešimų koregavimo ar privalomo jų laikymosi ateities veikloje.