2016.10.03

„Bayer“ ir jos partneris „Evotec“ kuria naujus inkstų ligų gydymo būdus

„Bayer“ ir „Evotec“ susitarė dėl penkerius metus truksiančios partnerystės. Bendrovės kartu atliks įvairialypius mokslinius tyrimus, siekdamos sukurti kelis inkstų ligų, tokių kaip diabetas, gydymo klinikinius metodus. Abi bendrovės bendradarbiaus kurdamos naujoviškus vaistus ir aukštos kokybės technologines platformas, kartu tobulindamos inovatyvius šių sunkių ligų gydymo būdus. Partneriai dalysis atsakomybe kurdami galimų klinikinių gydymo būdų ikiklinikinius variantus.

„Lėtinė inkstų liga – sunki medicininė būklė, gydoma vos keliais būdais, kurių daugumai pacientų nepakanka. Šis naujas susitarimas dėl mokslinio bendradarbiavimo su „Evotec“ puikiai papildys dabar atliekamus „Bayer“ mokslinius tyrimus šioje srityje ir padės išspręsti nepatenkinamų medicininių poreikių problemą“, – sakė profesorius Andreas Busch, „Bayer AG“ farmacijos padalinio vykdomojo komiteto narys ir vaistų kūrimo skyriaus vadovas. „Su „Evotec“ pradėjome bendradarbiauti jau anksčiau, tikimės, jog ir toliau kartu kursime naujoviškus vaistų variantus ir taip padėsime pacientams“, – teigė jis.

Dr. Cord Dohrmann, „Evotec“ vyriausiasis mokslinis darbuotojas, pridūrė: „Šio mokslinio bendradarbiavimo pagrindinis tikslas – sukurti lėtinių inkstų ligų, dėl kurių susergama galutinės stadijos inkstų liga, gydymą. Šiuo metu pacientai, kuriems diagnozuota galutinės stadijos inkstų liga, gali rinktis tik vieną gydymą iš dviejų galimų – dializę arba inkstų transplantaciją. Nėra veiksmingo gydymo, kuris pastebimai sulėtintų ar sustabdytų ligos progresavimą. Labai didžiuojamės ir džiaugiamės, kad sujungsime savo pajėgas su „Bayer“ ir bandysime įveikti šią nepatenkinamų medicininių poreikių problemą.“

Sutartyje numatoma, jog „Bayer“ gaus išskirtines teises naudoti sukurtus gydymo metodus ir „Evotec CureNephron“ tikslinius prototipus. „Bayer“ bus atsakinga už bet kokį tolimesnį klinikinį tobulinimą ir pritaikymą komerciniams poreikiams. Sutarties laikotarpiu „Evotec“ gaus mažiausiai 14 mln. eurų, įskaitant mokėjimus už mokslinius tyrimus ir neskelbiamus licencijos mokesčius. Be to, „Evotec“ gali gauti daugiau kaip 300 mln. eurų ikiklinikinių ir klinikinių tyrimų bei pardavimo etapų metu, taip pat pakopinius honorarus, mažiausiai dviženklės procentinės dalies nuo grynosios pardavimo vertės.

Dar 2012 m. „Bayer“ ir „Evotec“ užmezgė penkerių metų partnerystę endometriozės gydymo srityje. Šios dvi kompanijos bendradarbiauja jau ketverius metus, kartu pristatė keturis ikiklinikinio gydymo metodus, inicijavo vieną pirmųjų klinikinių programų šioje kategorijoje.

Apie inkstų ligas

Lėtinė inkstų liga (LIL) yra kelis mėnesius ar metus progresuojantis inkstų funkcijos sutrikimas, kai normali inkstų struktūra (nefronai) palaipsniui pasikeičia į intersticinę fibrozę. Dėl progresuojančio nefronų irimo sumažėja glomerulų filtracijos greitis, tai dažnai sukelia galutinės stadijos inkstų ligą (GSIL), gydomą atliekant dializę arba inkstų transplantaciją. Pagrindinės lėtinės inkstų ligos priežastys yra diabetas, aukštas kraujo spaudimas ir glomerulonefritas. Diabetinę nefropatiją, kuri yra visame pasaulyje dažniausiai pasitaikanti PSIL priežastis, lemia 1-ojo ar 2-ojo tipo cukrinio diabeto sukelti metaboliniai ir hemodinaminiai pokyčiai.

Apie „CureNephron“


„CureNephron“ yra „Evotec“, Harvardo universiteto, „Brigham and Women's“ ligoninės ir Pietų Kalifornijos universiteto jungtinė iniciatyva tiriant inkstų ligų gydymą. Šis susitarimas pasirašytas 2012 m., jame pabrėžiama „Evotec“ akademinių ryšių modelio vertė, puikūs akademinių institucijų mokslo pasiekimai perkeliami į farmakologijos sritį. Vykdant programą „CureNephron“ taikomi sisteminiai objektyvūs metodai, siekiant nustatyti inkstų ligoms svarbius mechanizmus ir ypatingą dėmesį skiriant mechanizmams, kurie gali pakeisti ligos eigą. Programos „CureNephron“ paskirtis – pateikti ir tirti naujoviškus gydymo būdus, taip pat biologinius žymenis, kurie padėtų tiksliai diagnozuoti, stebėti ir gydyti lėtinės bei ūmios formos inkstų ligą.

Apie „Evotec“

„Evotec“ bendrovė su įmonėmis partnerėmis kuria ir tobulina vaistus. Daugiausia dėmesio ji skiria greitai progresuojantiems inovatyviems produktams ir bendradarbiauja su pirmaujančiomis farmacijos bei biotechnologijų įmonėmis, akademinėmis įstaigomis, pacientų atstovų organizacijomis ir rizikos kapitalo valdytojais. Dirbame visame pasaulyje, siūlome aukščiausios kokybės atskirus ir integruotus vaistų kūrimo sprendimus, atliekame visus vaistų kūrimo proceso veiksmus nuo tikslinio iki klinikinio objekto, suderiname pramonės inovacijų poreikį ir vaistų atradimo naudą („EVT Execute“). Bendrovė užima unikalią padėtį: ji pritraukė geriausius mokslo ekspertus, pritaikė šiuolaikines technologijas, sukaupė didelę patirtį ir tapo eksperte pagrindinėse gydymo srityse, įskaitant neurologijos, diabeto ir diabeto komplikacijų, skausmo ir uždegimo, onkologijos ir užkrečiamųjų ligų tyrimus. Pasinaudodama tokia patirtimi „Evotec“ sukūrė platų, daugiau kaip 70 bendrų produktų kūrimo galimybių tinklą, apimantį klinikinį, ikiklinikinį ir atradimo etapus („EVT Innovate“). „Evotec“ sudariusi kelias ilgalaikes sutartis su tokiais partneriais kaip „Bayer“, CHDI, „Sanofi“ ar UCB, kurdama inovacijas ji bendradarbiauja su „Janssen Pharmaceuticals“ (Alzhaimerio ligos tyrimai), „Sanofi“ (diabeto tyrimai) ir „Pfizer“ (audinių fibrozės tyrimai). Papildomos informacijos rasite svetainėje www.evotec.com.

 

 

Prognostiniai pareiškimai

Šiame leidime gali būti prognostinių pareiškimų, kurie pagrįsti dabartinėmis „Bayer“ vadovybės prielaidomis ir prognozėmis. Įvairūs žinomi ir nežinomi pavojai, netikslumai bei kiti veiksniai gali lemti didelius faktinių ateities rezultatų, finansinės situacijos, bendrovės plėtros arba veiklos efektyvumo ir čia pateiktų numatomų duomenų skirtumus. Šie veiksniai apima viešosiose „Bayer“ ataskaitose, kurias rasite „Bayer“ svetainėje www.bayer.com, aptartus veiksnius. Bendrovė neįsipareigoja atnaujinti šių prognostinių pareiškimų arba užtikrinti, kad jie atitiks ateities įvykius ar plėtrą.


L.LT.COM.09.2016.0854
2016.10.03  Copyright © Bayer Nordic
http://www.bayer.com

Share this page on

Close ×