2016.12.22

„Bayer“ kartu su „Versant Ventures“ steigia kamieninių ląstelių terapijos įmonę „BlueRock Therapeutics“, kuriai skirs 225 mln. dolerių A serijos finansavimą

„BlueRock Therapeutics“ veikla orientuota į pažangiausią gydymą, pagrįstą naujausia kamieninių ląstelių technologija, sujungiant ją su aukštesnės ląstelių diferenciacijos protokolais. „BlueRock Therapeutics“ vizija yra išgydyti ligas, kuriomis sergant netenkama daug ląstelių ir sumažėja jų regeneracijos potencialas, kartu skiriant dėmesį širdies ir kraujagyslių, neurologiniams ir kitiems sutrikimams.

„Bayer AG“ ir „Versant Ventures“ paskelbė steigianti naujos kartos regeneracinės medicinos įmonę „BlueRock Therapeutics“, kuri, naudodama pramonėje pirmaujančią platformą, planuoja plėsti tam tikros grupės ligų gydymui skirtą aukščiausios klasės indukuotų pluripotentinių kamieninių ląstelių (iPSC) terapiją. Įmonei „BlueRock Therapeutics“ vadovaus pasaulinio lygio komanda, o veiklos pagrindu taps strateginė partnerytė su mokslo įstaigomis ir pramone.

Įmonės „BlueRock Therapeutics“ veiklai „Bayer“ ir „Versant“ skiria 225 mln. JAV dolerių, tai viena didžiausių A serijos investicijų į biotechnologijų įmonę. Numatoma, kad šios lėšos leis „BlueRock Therapeutics“ veiklą vykdyti bent ketverius metus ir, skiriant dėmesį išskirtinai širdies ir kraujagyslių ligoms bei neurodegeneraciniams sutrikimams, pagreitinti kuriamų programų perkėlimą į klinikinę praktiką.

„Priartėjimas prie ląstelių terapijos yra „Bayer“ strategijos dalis. Remdamiesi naujausia kamieninių ląstelių technologija, mes steigiame šią įmonę siekdami plėsti pacientų transformacinę ir gydomąją terapiją, – sako Kemalis Malikas, už inovacijas atsakingas „Bayer AG“ valdybos narys, – siekiame sukurti pirmaujančią šios srities įmonę, todėl mes bendradarbiaujame su „Versant Ventures“, kad „BlueRock Therapeutics“ būtų užtikrinta išskirtinė prieiga prie pažangiausių technologijų.“

„BlueRock Therapeutics“ veikla grindžiama strategine partneryste su nemažai pirmaujančių mokslo ir pramonės bendradarbių JAV, Kanadoje ir Japonijoje.

Viena iš pirmųjų „BlueRock Therapeutics“ programų yra širdies smūgį (miokardo infaktą, MI) patyrusiems arba lėtiniu širdies nepakankamumu sergantiems pacientams regeneruoti širdies raumenis. Šios ligos yra dvi pagrindinės sergamumo ir mirtingumo priežastys visame pasaulyje. MI gali sukelti sunkias antrines ligas, tokias kaip širdies nepakankamumas ar širdies ritmo sutrikimai. Ši programa įgyvendinama bendradarbiaujant su Toronte įkurtu McEweno regeneracinės medicinos centru ir Universitetų sveikatos tinklu („University Health Network“, UHN) kartu su dr. Gordonu Kelleriu (jis yra kamieninių ląstelių biologijos lyderis pasaulyje ir „BlueRock Therapeutics“ mokslinis bendraįkūrėjas) ir dr. Michaeliu A. Laflamme (širdies ląstelių terapijos pradininkas ir „BlueRock Therapeutics“ steigiantysis tyrėjas). Programos tikslas – naudojant pluripotentinių kamieninių ląstelių išskirtus kardiomiocitus, atkurti pažeistos širdies raumenų elektrinę ir susitraukimo funkcijas.

Siekiant įgyvendinti ypač reikalingas kamieninių ląstelių terapijos programas, skirtas įvairioms neurologinėms ligoms gydyti, neatsiejama „BlueRock Therapeutics“ struktūros dalis yra plačiakryptė strateginė partnerystė su „Memorial Sloan Kettering“ centru, dr. Lorenzu Studeriu („BlueRock Therapeutics“ mokslinis bendraįkūrėjas, 2015 m. MacArthuro „Genius“ premijos laureatas) ir Viviane Tabar (neurochirurgė, „BlueRock Therapeutics“ steigiančioji tyrėja). Dr. Studeris, pasaulyje lyderiauja neuronų iš kamieninių ląstelių kūrime, pirmasis ėmė vykdyti didelės apimties dopamino neuronų gamybą, o jo tyrimai paskatino proveržį – atskleidė potencialą tiesiogiai gydyti Parkinsono ligą taikant pakaitinę terapiją su veikiančiais, iš kamieninių ląstelių išgautais, dopaminą gaminančiais neuronais.

„BlueRock Therapeutics“ gamybos platformos pagrindu taps bendradarbiavimas su ląstelių ir genų terapijos, regeneracinės medicinos technologijų plėtros ir komercinio naudojimo lyderiu CCRM, įsikūrusiu Toronte. CCRM išplėtė technologijas ir kompetenciją, kad galėtų palaikyti stiprią ir įvairialypę ląstelių terapijai skirtų įvairių tipų kamieninių ląstelių gamybos patirtį.

Indukuotų pluripotentinių kamieninių ląstelių (iPSC) intelektinė nuosavybė, kurią sukūrė Nobelio premijos laureatas dr. Shinya Yamanaka iš Kioto universiteto, licencijavo „iPS Academia Japan Inc“, valdanti ir iPSC IP, yra visos veiklos pagrindas. Ši pamatinė intelektinė nuosavybė leis įmonei kurti indukuotas pluripotentines kamienines ląsteles, kurios bus svarbus ląstelių šaltinis.

„Pastaruosius penkerius metus mes atidžiai sekėme regeneracinės medicinos srities naujienas. Atsižvelgiant į naujausią ląstelių diferencijavimo, gamybos ir inžinerijos proveržį, tikime, kad tai tinkamas laikas investuoti į kamieninių ląstelių terapiją. – pasakoja „Versant Ventures“ direktorius dr. Jerelis Davisas, – Džiaugiamės, kad vėl suvienijome jėgas su „Bayer“ ir tuo, kad turime galimybę tapti išskirtinių kūrėjų ir institutų partneriais.“

„BlueRock Therapeutics“ atliks mokslinių tyrimų ir plėtros darbus Toronte, Niujorke ir Bostone, tai padės efektyviau išnaudoti įmonės tarptautinių partnerių tinklą. Iš pradžių „BlueRock Therapeutics“ direktorių valdyba bus sudaryta iš dr. Brado Bolzono ir dr. Jerelio Daviso, atstovaujančių „Versant Ventures“, ir dr. Juergeno Eckhardto ir dr. Axelio Bouchono, atstovaujančių „Bayer“.

„iPSC technologija gali sėkmingai kovoti su sunkiausiomis šios planetos ligomis. – teigia dr. Axelis Bouchonas, „Bayer Lifescience Center“ (BLSC) vadovas, – Puikiai suprantame, kad tai užims laiko ir yra daug kliūčių, kurias reikės įveikti. Tačiau, sujungus geriausius pasaulio protus ir išskirtinius išteklius, mes tikime, kad galime pasiekti aukščiausią tikslą – išgydyti minėtas ligas.“

„BlueRock Therapeutics“ yra antra didelė BLSC investicija, šis centras veikia kaip „Bayer“ strateginių inovacijų skyrius, tiesiogiai atskaitingas „Bayer“ vadovų valdybai. BLSC misija – kuriant novatoriškas partnerystes ir steigiant įmones kartu su aukščiausios klasės biotechnologijų įmonėmis arba mokslo įstaigomis, kuo greičiau atskleisti ir skatinti fundamentalius medicinos ir žemės ūkio mokslų laimėjimus. 2015 m. gruodį BLSC, kartu su genų redagavimo įmone „CRISPR Therapeutics AG“, kurios bendraįkūrėja yra „Versant“, suformavo bendrą įmonę „Casebia“.

Apie „Versant Ventures“


„Versant Ventures“ yra pirmaujanti sveikatos priežiūros investicinė įmonė, įsipareigojusi padėti išskirtiniams verslininkams kurti naujos kartos sveikatos priežiūros įmones. Įmonė investuoja į sveikatos priežiūros sektorių ir visuose įmonių plėtros etapuose, pagrindinį dėmesį skirdama novatiriškų terapijų atradimui ir plėtrai. Valdydama 1,9 mlrd. JAV dolerių kapitalą ir turėdama biurus Šiaurės Amerikoje ir Europoje, „Versant“ subūrė komandą, kurios nariai turi išsamią investavimo, darbo ir mokslo profesinę patirtį, o tai skatina praktinį požiūrį į įmonės kūrimą. Nuo įmonės įkūrimo 1999 m. daugiau nei 65 „Versant“ įmonės buvo sėkmingai įsigytos arba gavo pirmus viešuosius pasiūlymus. Daugiau informacijos rasite apsilankę www.versantventures.com.


Prognostiniai pareiškimai

Šiame pranešime gali būti prognostinių pareiškimų, kurie pagrįsti dabartinėmis „Bayer“ vadovybės prielaidomis ir prognozėmis. Įvairūs žinomi ir nežinomi pavojai, netikslumai bei kiti veiksniai gali lemti didelius faktinių ateities rezultatų, finansinės situacijos, bendrovės plėtros arba veiklos efektyvumo ir čia pateiktų numatomų duomenų skirtumus. Šie veiksniai apima viešosiose „Bayer“ ataskaitose, kurias rasite „Bayer“ svetainėje www.bayer.com, aptartus veiksnius. Bendrovė neįsipareigoja atnaujinti šių prognostinių pareiškimų arba užtikrinti, kad jie atitiks ateities įvykius ar plėtrą.


L.LT.COM.12.2016.0931

2016.12.22  Copyright © Bayer Nordic
http://www.bayer.com

Share this page on

Close ×