„Youth Agvocate Summit“

Kas tai yra:

Jaunųjų žemdirbystės propaguotojų suvažiavimas (angl. „Youth Agvocate Summit“, YAS) yra unikali galimybė jauniems lyderiams pasisemti įkvėpimo iš pasaulinių nuomonės formuotojų, kurti ateities maisto ir žemės ūkio viziją bei imtis ilgalaikių veiksmų kovojant su vienu iš didžiausių žmonijos iššūkiu – kaip tvariai aprūpinti maistu didėjančią pasaulio populiaciją. Jauni ir ištroškę naujovių protai iš viso pasaulio turės galimybę dalyvauti YAS, į kurį delegatai atrenkami paraiškų konkursu. Visos kelionės, apgyvendinimo ir kitos su renginiu susijusios išlaidos apmokamos renginio organizatorių. Suvažiavimo dalyviai kuria ilgalaikius pasaulinius ryšius ir formuoja realius, mažus ar didelius, sprendimus, kuriuos galbūt įgyvendins ateityje. Taip jie prisideda prie visos visuomenės klestėjimo. Iki šiol surengti jau trys (2013 m. Kalgaryje, Kanadoje; 2015 m. Kanberoje, Australijoje ir 2017 m. Briuselyje, Belgijoje) „Youth Ag Summit“ suvažiavimai.

Kodėl:

Jungtinės Tautos prognozuoja, kad iki 2050 metų planetos populiacija išaugs iki 9,7 milijardo žmonių. Mažėjant dirbamos žemės plotams ir esant ribotiems ištekliams tai sukels sunkumų dėl tvaraus ir nuolatinio apsirūpinimo maistu. Pagal Jungtinių Tautų Tvarios plėtros tikslus (angl. „Sustainability Goals“, SDG) modeliuojami sprendimai aktyviai aptariami ir miesto, ir kaimo bendruomenių, jiems reikia įkvėpimo, drąsos ir kūrybiškumo.

Bendroji tema: pamaitinkime alkaną planetą.

Kur ir kada:

Artimiausias „Youth Ag Summit“ suvažiavimas įvyks Brazilijos sostinėje Brazilijoje (Brasília) 2019 m. lapkričio 4–6 dienomis.

Kas dalyvaus:

100 delegatų nuo 18 iki 25 amžiaus iš viso pasaulio, kurie domisi žemės ūkiu, tarptautine plėtra, aplinkosauga, maisto sauga, biotechnologijomis ir (arba) ūkininkavimu iš praktinės, mokslinės ir profesinės pusės. Delegatai aptaria bendrąjį klausimą kaip pamaitinti išalkusią planetą, nes jiems rūpi socialinė atsakomybė ir vietinių bei pasaulio bendruomenių gerovė. Be to, jie pasižymi išskirtiniu ryžtu kelti žemės ūkio ir maisto klausimus bei nagrinėti juos savo internetiniuose ir (arba) kituose tinkluose.

Kaip:

Mūsų tikslas yra įkvėpti šiuos jaunuolius ne tik mąstyti, bet ir veikti, tampant žemės ūkio rėmėjais ir skatinant realius pokyčius įgyvendinant savo idėjas. Mes delegatams siūlome:

  1. Iššūkius – plėsti jų mąstymą ir įsitikinimus.
  2. Įkvėpimą – suteikti naujų įrankių ir būdų sėkmingai įgyvendinti idėjas.
  3. Augimą – suvesti juos su pasauline bendruomene, kuri palaiko ir skatina tų pačių problemų sprendimą.

Iniciatoriai:

„Youth Ag Summit“ suvažiavimą rengia „Bayer“ „Crop Science“ padalinio žemės ūkio švietimo programos komanda, bendradarbiaudama su Brazilijos organizacijomis „Nuffield“ ir AIESEC.

Dėl išsamesnės informacijos apie „Youth Ag Summit“ suvažiavimą prašome kreiptis į Pasaulinės žemės ūkio švietimo programos vadovę Kristina Hildebrand (tel.: +49 2173 38-235).